Belle Epoque

NOWY SERIAL

ŚRODA 21:30

OD 15 LUTEGO

TVN

Szał kostiumów w serialu TVN „Belle Epoque” - ciekawostki

Udostępnij Tweetnij Wykop

„Belle Epoque” to serial kryminalny, który będzie miał swoją premierę już tej wiosny na antenie TVN-u. Akcja dzieje się na początku XX wieku. Jest to specyficzna epoka, która charakteryzowała się między innymi oryginalnymi i wyszukanymi strojami. Aby jak najlepiej oddać klimat tamtych czasów, twórcy zdecydowali się jak najwierniej odwzorować ubiór postaci występujących w serialu. Z tej okazji przygotowaliśmy zbiór ciekawostek dotyczących strojów użytych podczas produkcji.

- Kostiumy wypożyczono z magazynów Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, a także z Łódzkiego Centrum Filmowego. Ale to nie wszystko!

Źródło: Materiały prasowe

- Nawiązano także współpracę z wypożyczalniami z Londynu. Jedna z nich to „Angels” – należąca do największych wypożyczalni kostiumów filmowych, telewizyjnych i teatralnych na świecie. Ma aż 175 letnią tradycję! Natomiast druga to „Cosprop” - mniejsza ale posiadająca wspaniałą kolekcję oryginalnych kostiumów z epoki, dodatków , butów i akcesoriów. Ich kostiumy wykorzystywane były w takich hitach jak: „Prometeusz”, „Grand Budapest Hotel”, „Wielki Gatsby”, „Anna Karenina”, „Gra o Tron”, „Downtown Abbey”, „Lincoln”, „Oliwier Twist”.

- Biżuteria i dodatki były ciężkie do skompletowania – zostały one specjalnie wypożyczone od wielu kolekcjonerów, którzy posiadają przeróżne zestawy tych przedmiotów.

- Niektóre kapelusze i pary obuwia zostały wykonane specjalnie na zamówienie. Tak samo stało się w przypadku hełmów dla strażaków.

- Do dziesięciu odcinków serialu trzeba było przygotować kostiumy dla ponad 150 postaci aktorskich i ok. 2000 statystów, odtwarzając różne grupy społeczne, od warstw ubogich po arystokrację. w tym celu zostało przygotowanych kilkaset kompletów kostiumów damskich, męskich i dziecięcych.