Belle Epoque

NOWY SERIAL

ŚRODA 21:30

OD 15 LUTEGO

TVN

Charakteryzacja i rekwizyty w serialu TVN „Belle Epoque” - ciekawostki

Udostępnij Tweetnij Wykop

Wiosną na antenie stacji TVN będzie miała miejsce premiera nowego serialu kryminalnego „Belle Epoque”. Akcja dzieje się na początku XX wieku. Specyfika serialu sprawia, że aktorzy musieli zostać odpowiednio ucharakteryzowani, by jak najlepiej zagrać role. A skoro jest to serial kryminalny, to potrzebne były także…

- Kości i czaszki. Innymi słowy fantomy. Sprowadzane z zagranicy i tworzone specjalnie na potrzeby serialu. Skorzystano z usług londyńskiej firmy Lifecast, która dostarczała rekwizyty do takich produkcji jak „Szeregowiec Ryan”, „Casino Royale”, „Sufrażystki”, „Gladiator”, „World War Z”. Ponadto nawiązano współpracę z amerykańskimi firmami: Dapper Cadaver („Dexter”, „Breaking Bad”, „X-men”, „Kości”, „ Stranger Things”),a także BoneClones, które specjalizują się w reprodukowaniu najwyższej jakości kości na potrzeby naukowe.

Źródło: Materiały prasowe

- Wracając do wątku wyglądu postaci, stworzono po kilkadziesiąt par wąsów, baków i bród. Ponadto każdy aktor przechodził charakteryzację przed wejściem na plan (czesanie, podcinanie włosów, a także doklejanie wyżej wymienionych rekwizytów).

- Charakteryzacja postaci głównej bohaterki – Konstancji, jak i wszystkich innych kobiet trwała ponad dwie godziny.

- Elementy charakteryzacji takie jak rany, tatuaże, specjalne soczewki sprowadzane były między innymi z USA, Kanady, czy Londynu.